Dedemin Evi Oyunu Nasıl Oynanır?

Dedemin Evi   Oyunu Nasıl Oynanır?

Ahşap dedemin evi 92 parçadan oluşan bir sök tak model evdir. Çocukların sanatın ve şekillerin dünyası ile tanışmasına katkı sağlar. Bu üst düzey eğitim materyali konsantrasyon ve denge gelişimini sağlar. içerisindeki ahşap parçaların yeni yapılar yapmaya sağladığı olanaklar, çocuklarda birçok bilişsel ve psikolojik gelişimin gelişmesini sağlar. Mimar Sinan da dahil olmak üzere, tüm dünyadaki büyük mimarlar küçük yaşlarda iken, ahşap ve taş parçalar ile oynamışlardır. Bu büyük mimarlar çocukken oynadıkları bu oyunlar ile kendilerini geliştirmişlerdir. Dedemin evi geleceğin mimarlarını yetiştirmek için tasarlanmış bir oyundur.

Çocuklarda gelişimin en önemli etkeni çocuk merkezli eğitimdir. Çocuk merkezli eğitimde ise montessori eğitim yöntemi dünyaca ünlüdür. Montessori eğitim metodunda çocuk parçalara dokunarak, hissederek öğrenir. Büyüklüğü, küçüklü, ağırlığı ve hafifliği hissederek öğrenirler. Ahşap Dedemin Evi montessori eğitim metodunu destekleyen bir oyuncaktır.

1.ZEKİ ÇOCUKLAR AKIL VE ZEKA OYUNLARI TURNUVASI’NDA UYGULANACAK OLAN OYUN KURALLARI;

  • Tek kişi oynanır.
  • Turnuva günü kura çekilerek yukarıdaki gösterilen 8 farklı modelden birini katılımcıların yapması istenir.
  • En düzgün ve hızlı yapan kişi kazanır.
  • Oyun Maksimum Süresi 45’dır. 45Dk süresini aşan oyunlar bitirilir, o an itibariyle en başarılı oyuncu oyunu kazanmış sayılır.